Není neobvyklé, že se na partnerských konzultacích objeví lidé ve spojení těchto dvou typů. Přes společné vize a intuici mají často pocit, že si totiž velmi rozumějí. Že dvě duše splynuly. Po nějakém čase se však začnou vynořovat první neshody. London a Jesenin a jejich revizní vztah. Co se vlastně děje?
Co je to revizní vztah?
Tento vztah je v socionice označován za jeden z nejtěžších. Je to z toho důvodu, že přirozenost toho silnějšího (revizora, v tomto případě Londona) neustále útočí na nejslabší stránku druhého (revidovaného, v tomto případě Jesenina). Ten se pak cítí často méněcenný, hloupý, prostě ať dělá, co dělá, nikdy to není dost dobře.
Revizorovi naopak přijde chování jeho protějšku nepochopitelné, hloupé, nepromyšlené. Často má s ním soucit a snaží se mu pomoci, všelijak vysvětluje, ukazuje.
Toto chování však bývá kontraproduktivní, jelikož díky němu vnímá revidovaný svou nedostatečnost, cítí se jako dítě, kterému musí být neustále pomáháno. Hledá chyby v sobě, snaží se revizorovi zavděčit, není schopen mu oponovat a prosazovat své názory. Prostě se cítí jak při kontrole v autobuse.
London a Jesenin
London je člověk neposedný, stále potřebuje něco dělat. Je silně disciplinovaný, věci si plánuje dopředu, vše je pro něj otázkou poměru ceny a výkonu.
Jesenin je řízen svou silnou intuicí a potřebuje si v životě plynout svým vlastním tempem. Věci moc neplánuje, protože má ozkoušeno, že vše přichází v pravý čas. Jeho slabou stránkou je organizace a dlouhodobé plánování, má pocit velké zodpovědnosti, která je mu nakládána na hrb.
Jak vidí London Jesenina?
Londovi přijde Jesenin lítající v éteru. Má pocit, že nezvládá ani to málo, které má podle něj na starosti. Odkládá věci, protože neví, jak to bude, a není schopen říct, konkrétnější informace, což Londona vytáčí. Potřebuje mít totiž věci naplánované a výdaje spočítané. Než vyrazí na dovolenou, má poměrně přesný harmonogram toho, co a kdy se na ní bude dělat.
To je pro Jesenina vražedné. Nadměrné plánování zabíjí jeho potřebu nechat věci volně plynout a rozhodovat se v daný čas. Proto se cítí pod tlakem, má tendence utíkat do samoty.
Jak vidí Jesenin Londona?
Jesenin žije emocemi. Svými a hlavně okolí. Stále naciťuje atmosféru okolí, mívá strach, aby druhému neublížil. Logický a kalkulativní London mu přijde necitlivý, málo projevující lásku.
London však své blízké hluboce miluje. Jen svou lásku dává najevo vyděláváním peněz, tráví tedy spoustu času v práci. Problémem je, že London pracuje i doma. A tak i když má pocit, že je se svou rodinou, často si neuvědomí, že je přítomen pouze fyzicky. Že jeho hlava stejně dále přemítá o tom, co a jak kdy udělat. A Jesenin trpí.
Často má pocit, že vše musí organizovat sám, jelikož na něj London nemá čas.
Revizní vztah (London a Jesenin) – co s tím?
To se dozvíte na Partnerské konzultaci :). Pozitivní zprávou je, že pracovat na tom jde. Vždy se můžeme posunout.